Agjencia Zhurnal.mk.

Stuhia ‘zhvendoset’ në Gjirokastër, probleme me energjinë dhe akset rrugore

Erëra të forta dhe shira të dendur janë spostuar drejt jugut të vendit.

 

I gjithë qarku i Gjirokastrës është përfshirë nga stuhia ndërsa janë shfaqur problematika të ndryshme.

OSHEE ka stakuar fiderat e njësive administrative të poshtë shënuara dhe momentalisht, janë pa energji elektrike:

Njësia administrative Luftinjë, Bashkia Memaliaj, njësia administrative Dragot dhe Kurvelesh, Bashkia Tepelenë, Cepo, Picar, Lunxhëri, Bashkia Gjirokastër,  Dropulli i sipërm është pjeserisht pa energji elektrike dhe Ballaban si dhe Bashkia Këlcyrë.

Në terren ndodhen grupet e OSHEE të cilat punojnë për rikthimin e energjisë.

Administratori i njësisë administrative Picar informohem se rruga Kolonjë-Picar dhe Picar-Gjirokastër, për shkak të rënies së inerteve kalohet me vështirësi.

Related posts

Vrau mësuesen në Angli, burg përjetë për emigrantin shqiptar

Xh M

Ministria e Arsimit: Nga e hëna në të gjitha shkollat e vendit, do të zhvillohet mësim normal

D V

Përplasi për vdekje ish- kunatin, dënohet me 30 vite burg 32 vjeçari

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More