Agjencia Zhurnal.mk.

Stuhia godet Serbinë, përmbytje në zona të ndryshme të vendit

Serbia është përfshirë nga reshje të dendura shiu gjatë ditës së sotme duke shkaktuar edhe përmbytje në mjaft qytete të vendit.

 

Mediat raportojnë se reshjet filluan gjatë mesditës në pjesë të ndryshme, përfshi edhe Beogradin duke përmbytur rrugë dhe lagje të tëra.

Reshjet u shoqëruan edhe me breshër, i cili shkaktoi dëmtime të mëdha në të mbjella.

Related posts

Tërmet në Afganistan, raportohet për qindra të vdekur

Z.H

Tetë policë vriten në një sulm me eksploziv në Kolumbi

Xh M

Irani ka parashtruar propozime për ripërtëritjen e marrëveshjes bërthamore

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More