Agjencia Zhurnal.mk.

Studentët e Maqedonisë do të marrin nga 2.400 denarë në muaj për ushqim

Shkup, 6 korrik – Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, sot pasdite njoftoi se nga tetori, studentët do të marrin me nga 2.400 denarë në muaj si mbështetje financiare për subvencionimin e ushqimit.

 

“Mjetet do të paguhet në mënyrë të drejtpërdrejtë në xhirollogarinë e studentëve, ndërsa përveç objektve, këto para do të mund të përdoren edhe në markete”, sqaron Carovska.

Ajo thotë se MASH bashkërisht me të rinjtë vazhdon të krijojë masa dhe politike dhe të zbatojnë procese që janë në interes të të rinjve dhe të ardhmes së tyre.

Related posts

Përparim në aderimin e Maqedonisë së Veriut në BE që gjatë kryesimit slloven, vlerësojnë Pendarovski dhe Santosh Silva

D V

Maqedonia e Veriut dhe Polonia do t’i inkurajojnë investimet nga të dyja palët

Z H

SPB Tetovë shqiptoi 43 dënime për tejkalim shpejtësie

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More