Agjencia Zhurnal.mk.

Strategjia e Manchester Cityt me Guardiolën për të nënshkruar me Haalandin

Këtu ka pasur zhvillime të reja në garën për të nënshkruar me Erling Haaland, por Manchester City vazhdon të mbetet favoriti kryesor për transferimin e tij.

 

Sulmuesi i Borussia Dortmund ka disa kërkues dhe secili prej tyre po përdor ‘armët’ për të bindur sulmuesin. Një nga skuadrat më të vendosura për t’u bërë shtëpia e re e Haaland është Manchester City.

Sipas gazetës Marca, një nga atraksionet e mëdha që mund të ofrojë skuadra angleze është mundësia që lojtarët të punojnë nën drejtimin e trajnerit të tyre, Pep Guardiola.

Rritja e kontratës së Guardiolës

Sipas The Sun, katalunasi, i cili ka kontratë deri në vitin 2023, ka rënë dakord për një zgjatje të kontratës që do ta mbajë atë në Etihad Stadium deri në vitin 2025.

Lëvizja synon gjithashtu të joshë Haalandin, i cili, sipas të njëjtit raport, donte garanci se Guardiola do të qëndronte për më shumë se një sezon nëse në fund do të vendoste për t’u bashkuar me Cityn.

Interesi i Cityt për Haaland ka shkuar shumë larg. Disa javë më parë, Daily Mail pretendoi se klubi tashmë kishte një marrëveshje për të nënshkruar me sulmuesin e kërkuar norvegjez.

Ndërkohë, 21-vjeçari është ende i fortë. Ai shënoi tre gola, dy të parët nga pika e bardhë, për të kompletuar het-trikun e tij të parë në ligë këtë sezon në ndeshjen e së shtunës kundër Bochum, megjithëse golat e tij nuk ishin të mjaftueshëm për të siguruar një fitore në shtëpi pasi Dortmundi humbi 4-3.

Kush mund të nënshkruajë me Haalandin?

Ndonëse Manchester City duket se ka epërsinë për momentin, as Real Madridi nuk po humbet gjurmët e sulmuesit dhe as Bayern Munich, me të cilin përfaqësuesit e lojtarit zhvilluan një takim në muajin mars.

Pritet të jetë një afat kalimtar veror i ngarkuar për Haaland dhe kampin e tij.

Related posts

Zyrtare: Tottenhami ‘blindon’ Heung-min Son me kontratë të re

Z.H

Totti prezent në “Air Albania”, thotë se do të donte të zbriste në fushë

D V

Ancelotti dëshiron që Real Madridi të nënshkruajë me Antonio Rudiger

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More