Agjencia Zhurnal.mk.

Stojanovski: Sot nuk fituan studentët, por liderët studentorë të preferuar të LSDM

Shkup, 14 Nëntor – Bojan Stojanovski nga VMRO-DPMNE në “24 Analizë” në Tv 24 tha se partia është kundër që fëmijët e politikanëve të marrin bursa dhe nuk janë kundër që të gjithë të jenë në të njëjtin nivel kur jepen bursa.

 

“Sot nuk fituan studentët, por liderët studentorë të preferuar të LSDM-së. Ata sot kanë marrë shtyrjen e afatit për ushqimin e studentëve deri në mars të vitit të ardhshëm, diçka që konsensuale është vendosur që do ta mbështesim, por nuk kanë marrë rritje të shumës për ushqim nga 120 në 160 denarë. I plotë ka qenë reagimi i studentëve të premten kur kanë parë zgjidhjen ligjore. Më 2 nëntor kemi dorëzuar një zgjidhje të re ligjore ku kemi kërkuar vazhdimin e afatit dhe kemi kërkuar 160 denarë për shkak të inflacionit dhe sot ia prezantojmë ministrit dhe deputetëve”, tha Stojanovski.

Related posts

Udhëtari misterioz i cili ka dalë gjallë nga autobusi është nga Emiratet e Bashkuara Arabe

I Z

Moti sot në Maqedoni

Z.H

Filipçe dhe Hasani nuk janë fajtorët thotë Zaev! Do të shkarkohen vetëm drejtorët e Spitalit të Tetovës Florin Besimi dhe Artan Etemi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More