Agjencia Zhurnal.mk.

Stilisti i “Bridgerton”, Marc Pilcher vdes nga COVID-19

Muajin e kaluar, stilisti i “Bridgerton”, Marc Pilcher, mori ‘Emmy’-n e tij të parë falë shfaqjes së suksesshme të Netflix.

 

Tre javë më vonë, ai thuhet se humbi jetën si pasojë e infektimit me coronavirusin.

Yjet e “Bridgerton” me këtë rast kanë shprehur ngushëllimet e tyre përmes disa postimeve në rrjete sociale dhe një i tillë nuk ka munguar as nga aktorja, Nicola Coughlan.

Marc Pilcher (Foto: Getty Images)

“Shumë zemërthyer nga vdekja e Marc Pilcher, stilisti i shkëlqyeshëm dhe vizionar. Ai ishte aq i pasionuar për punën e tij dhe tejet i talentuar. Para një muaji ai fitoi çmimin në ‘Emmy Awards’”, tha ajo.

E njëjta më tej shtoi: “Ju lutem kujtoni që COVID-19 është ende një rrezik real dhe i pranishëm, ju lutemi vaksinohuni dhe maskohuni për të mbrojtur veten dhe të tjerët”.

Marc Pilcher (Foto: Getty Images)

Sipas faqes së tij të internetit, Pilcher filloi karrierën në 1988 dhe kaloi 15 vjet duke punuar në teatër para se të kalonte në televizion dhe filma.

Vitet e fundit, ai punoi në “Mary Queen of Scots” dhe “Doënton Abbey”.

Related posts

Dua Lipa si “Pipi Çorapëgjata”, argëtohet në pyll ndërsa duket e lezetshme në ngjyrën rozë

D V

‘A jeni edhe për pakëz bakllavë?’ – Arta Elezaj me pozë tërheqëse

D V

E trishtë/ Ndahet nga jeta artistja e njohur Hueyda El Saied

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More