Agjencia Zhurnal.mk.

Sterling preferon Liverpoolin, por Man City është i prirur të shesë te Barcelona

Anësori sulmuesi i Manchester Cityt, Raheem Sterling mund të preferojë të qëndrojë në Angli për lëvizjen e tij të ardhshme dhe ish-klubi i tij, Liverpooli është favorit në preferencat e anglezit.

 

Ylli anglez mund të jetë yll për vendin e tij, por ka rënë në favor të trajnerit të Cityt, Pep Guardiola, i cili nuk e sheh më titullar fiks.

Sterling ka filluar vetëm tre ndeshje në Ligën Premier këtë sezon dhe largimi i tij nga Etihad duket i pashmangshëm.

Sipas mediumit El Nacional, Sterling është një objektiv i Barcelonës, por mund të preferojë një rikthim te Liverpooli.

Megjithatë, City është shumë më i lumtur ta shesë atë jashtë vendit dhe mirëpret interesin nga klubi i vjetër i Guardiolës.

City dhe Barca kanë marrëdhënie të mira, të cilat duhet të zbusin çdo çështje që lidhet me një tarifë transferimi për Sterlingun.

Related posts

Rafael Nadal shpreson që Benzema të fitojë Topin e Artë

D V

Drita dhe Llapi zhvillojnë kryendeshjen e ditës së shtunë, flasin Hamdi Namani dhe Arbnor Ramadani

D V

Jurgen Klopp emëron futbollistin që “i mungon” te Liverpooli: Një nga lojtarët më të mirë me të cilët kam punuar ndonjëherë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More