Agjencia Zhurnal.mk.

Sterling përshëndetet me Man City: Çfarë rrugëtimi që ishte ky

Raheem Sterling është përshëndetur me skuadrën e Man City.

Ylli anglez, Sterling duket se do të vazhdojë karrierën e tij te Chelsea.

Së fundmi, lojtari ka shkruar një letër lamtumirëse për skuadrën e City, duke falënderuar trajnerët e tifozët, si dhe shokët e skuadrës.

“Për stafin e trajnerëve të cilët luajtën rol të jashtëzakonshëm në zhvillimin tim gjatë këtyre viteve. Për shokët e skuadrës që u bënë më shumë sesa aq kur ndanim fushën. Për pjesën tjetër të stafit, për tifozët që palodhshëm na përkrahën dhe për të gjithë që u përfshinë në skuadrën e Manchester City.
Jam falënderues për rëniet e ngritjet”, ka thënë Sterling.

“Unë erdha në Mançester si 20 vjeçar. Sot, unë largohem si një burrë. Faleminderit për përkrahjen e pashoq. Ka qenë nder për mua që të veshi fanellën e Man City.”, shtoi lojtari.

Sterling pritet të zyrtarizohet te Chelsea.

Related posts

Formacionet e mundshme: Bayern Munichu e pret një takim i vështirë ndaj Benficas

D V

Nuk është Shaqiri e Xhaka por shoku i tyre, serbët çarten nga ky simbol ushtarak…

Lea Muslija

Chelsea e do transferimin e Nkunku qysh në merkaton e janarit

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More