Agjencia Zhurnal.mk.

Stereotipet që na shfaqin filmat amerikanë, por që nuk kanë asnjë lidhje me të vërtetën

Filmat tashmë kanë pushtuar botën dhe nuk ka njeri që nuk e ka pa një të tillë në jetë.

 

Një temë interesante është ngritur në Reddit në lidhje me stereotipet që ne shohim çdo ditë në filmat amerikanë dhe komentet vazhdojnë të vijnë.

Përdoruesit nga vende të ndryshme zbulojnë pamjen reale të jetës së përditshme në vendet e tyre dhe nuk ngjan aspak me ato që na kanë mësuar filmat!

Ne kemi veçuar 12 stereotipat më interesante që shfaqin realitetin e vërtetë. 

Related posts

Eksperimentet tregojnë se algat mund të mbijetojnë në një mjedis të ngjashëm me Marsin

Z.H

Zgjidh mjekun amë nga VFV Clinic, përfito diçka ekstra

Redaksia

Shiten 200 palë atlete speciale për 25.3 milionë dollarë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More