Agjencia Zhurnal.mk.

Stefkovski: Jemi të gatshëm të veprojmë në terren, është pastruar rruga nga Stajkovci, Kreshevë, Bulaçani drejt Rashtakut

Shkup, 10 janar – Kryetari i Komunës së Gazi Babës, Boban Stefkovski sot pasdite në profilin e tij në Fejsbuk ka shkruar se ekipet për mirëmbajtje dimërore janë duke punuar në pastrimin e borës.

“Ne jemi gati të veprojmë në fushë. Ekipet për mirëmbajtje dimërore po punojnë për pastrimin e borës.

Reagimi i shtabit të krizës është në kohë dhe i shpejtë. Rruga që shpie nga Stajkovci, Kresheva, Bulaçani në Rashtak është pastruar dy herë me kripë dhe gur të imët. Qytetarët mund t’i realizojnë lirisht dhe me kohë obligimet e tyre, ka shkruar kryetari Stefkovski. 

Related posts

Rikthimi i Egland Haxhos në portë i dha më shumë siguri Prishtinës

Redaksia

Regjistrimi në konviktet studentore, përfundon më 5 gusht afati për regjistrim elektronik

Xh M

Greva vazhdon, SASHK-u kërkon shumë apo Qeveria jep pak?

I.A

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More