Agjencia Zhurnal.mk.

Statistikat e klubeve pas xhiros së tretë të Art Motion Superligës

 

Disa nga statistikat kryesore pas xhiros së tretë:

Pas tri xhirove, efektshmërinë më të lartë e ka Prizreni 16, 378.

Më shumë pikë ka shënuar Sigal Prishtina, 312, apo 104 për ndeshje. Prishtinasit gjithashtu kanë më shumë kërcime, 152 apo 50.67 për ndeshje. Bardhekaltrit kanë 50 kërcime në sulm dhe 102 në mbrojtje, por në mbrojtje, Prizreni 16 ka 104, duke qenë në vendin e parë, kurse Bashkimi ka 103.

Prishtina prin edhe me asistime, 80 apo me mesatare 26.67. Sa i përket vjedhjeve të topave, në vendin e parë është RC Cola Drita me 31 apo 10.33.

Bashkimi është në vendin e parë me bllokada, 10 ose 3.33 për ndeshje.

Sigal Prishtina ka shënuar më shumë nga banka rezervë, 107 apo 35.67. 

Related posts

Angjushev: Kriza energjetike është më e keqe se kriza me Covid, çmimet janë 400% më të larta

Z.H

Crvenkovski: Qytetarët le të jenë të përgatitur, bllokada nga Bullgaria do të zgjatë ende më shumë

Z.H

Disa komuna të Shkupit nesër pa energji elektrike

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More