Agjencia Zhurnal.mk.

Statistikat ditore me Covid në Maqedoni

Shkup, 18 tetor – Sipas të dhënave nga ISHP, në 24 orët e funit janë bërë 808 testime për Covid, ndërsa janë regjistruar 57 raste të reja.

Në Shkup janë regjistruar 38 raste, në Manastir dhe Prilep nga 5, Shtip 4, Kavadar, Veles, Strugë, NEgotinë dhe Krushevë nga 1.

NDërkohë janë regjistruar vetëm 9 pacientë të shëruar.

Ka ndëruar jetë vetëm një pacient i moshës 86 vjeçare nga Struga.

Rastet aktive për momentin shënojnë 335./Zhurnal.mk

Related posts

Rregjistrohen 277 raste të reja me Kovid-19, tetë raste të vdekjes dhe 132 pacientë të shëruar

Redaksia

Prioritetet qeveritare do të mbeten të njejtat edhe pas kyçjes së Alternativës

Z.H

Kuvendi do ta mbajë seancën e 84-të

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More