Agjencia Zhurnal.mk.

Spezia fitoi Napolin duke mos patur asnjë goditje në portë

Specia para dy ditëve korri fitore kundër ekipit të Napolit dhe atë në stadiumin napoletan si mysafir.

Ndoshta kjo fitore nuk pritej duke patur parasysh se Napoli po lufton për titull ndërsa Spezia po lufton për mbijetesë, shkruan Zhurnal.

Deri këtu ndoshta gjithçka është në rregull. Por ajo që habitë më tepër është se Spezia këtë ndeshje e fitoi duke mos patur asnjë goditje në portë nga ekipi mysafir.

Napoli kishte shtatë gjuajte në portë por asnjë gol i realizuar, ndërsa Specia nuk kishte asnjë gjuajte. Goli në fakt erdhi nga një devijim i Juan Jesus, dhe u regjistrua si auto gol.

Kështu, Specia bëhet ekipi i parë që shënon fitore duke mos patur asnjë goditje në portë që nga viti 2004/2005.

Related posts

Vojvoda asiston në fitoren e Torinos ndaj Cittadellas

Lea Muslija

PSG me lajm tronditës për Messin, Neymarin dhe Mbappen

D V

Celtics merr fitore në udhëtim te Heat, kalon në epërsi në finalen e Konferencës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More