Agjencia Zhurnal.mk.

Spektakël në përballjet e NBA, rezultatet e të gjitha takimeve

Ka përfunduar një tjetër xhiro në NBA me disa nga skuadrat që kanë vuajtur për të arritur tek triumfi.

 

Me vetëm pesë pikë dallim, Los Angeles Clippers triumfuan ndaj Oklahoma City Thunder, 99-94.

Fitore kaq të vështirë mori edhe Cleveland Cavaliers ndaj Charlotte Hornets, 113-110.

Një fitore paksa më të lehtë mori Memphis Grizzlies përball Denver Nuggets me rezultat 106-97.

Spektakël kishte në sfidën mes Indiana Pacers dhe San Antonio Spurs që u mbyll me shifrat 131-118.

Philadelphia 76ers në anën tjetër ia doli të fitonte me vetëm dhjetë pikë dallim kundër Portland Trail Blazers, 113-103.

Atlanta Hawks kishte një diferencë dhe më të vogël pikësh në triumfin e tyre ndaj Washington Wizard, 118-111.

Më me pak mund triumfi në këtë rreth Chicago Bulls, që arritën të mposhtin në udhëtim Boston Celtics me rezultat 128-114.

Toronto Raptors në anën tjetër ia doli të triumfonte si mysafir i New York Knicks me shifrat 113-104.

Fitore më bindëse po ashtu ia doli të merrte edhe Orlando Magic që e mposhti Minnesota Timberwolves si nikoqir me rezultat 115-97.

Related posts

Prioriteti i Barcelonës në janar: Të nënshkruajë me një sulmues

D V

Manchester City – Club Brugge, formacionet e mundshme

D V

Vjen oferta përfundimtare e Real Madridit te PSG për Kylian Mbappe: 170 + 10 milionë euro

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More