Agjencia Zhurnal.mk.

“Spejs Iks” lëshon 52 satelitë “StarLink” në orbitën e Tokës

Kompania “Spejs Iks” (SpaceX) mbrëmë lëshoi 52 satelitë “StarLink” (Starlink)  në orbitën e Tokës.

 

Satelitet u lëshuan me raketën Falkon nëntë (Falcon).

Me këtë bartës raketash paraprakisht janë kryer katër misione, tre misione “StarLink” dhe një lëshim të SES-22.

Related posts

Rusia nis ndërtimin e ‘dhëmbëve të dragoit’, strategjia për të ndaluar avancimin e ukrainasve

Xh M

Fauci rreth COVID-19: SHBA-ja po shkon në drejtim të gabuar

D V

OKB: 45 milionë njerëz të kërcënuar nga uria

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More