Agjencia Zhurnal.mk.

Spavoski konfirmon: Lupço Palevski është arrestuar në Turqi, ekzekutori i Vanjës u kap nga policia turke në Balikesir

Shkup, 5 dhjetor – Ljupço Palevski – Palco, krijuesi, planifikuesi, koordinatori kryesor dhe ekzekutori i drejtpërdrejtë i kidnapimit dhe vrasjes së 14-vjeçares Vanja Gjorçevska, është privuar nga liria në Turqi, tha sonte ministri i Punëve të Brendshme Oliver Spasovski.

Palevski fshihej në qytetin turk Balikesir dhe aty iu hoq liria nga policia turke.

Në një konferencë të jashtëzakonshme për media, Spasovski tha se është përpiluar kallëzimi penal prej 100 faqesh kundër pesë personave për rrëmbimin dhe vrasjen e Gjorçevskës dhe 74-vjeçarit Pavle Zhezhovski.

Related posts

Aleksandër Vuçiq, po shqetësohet se po humb BDI-ja e Ali Ahmeti

Xh M

Bytyqi: Pagat në sektorin publik janë rritur me 70 për qind në mesatare që nga viti 2016

Xh M

7 vendet e Bashkimit Evropian me letër Brukselit: Përshpejtoni integrimin e Ballkanit

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy