Agjencia Zhurnal.mk.

Spasovski: Nuk ka luftë selektive kundër korrupsionit, të gjithë janë të barabartë para ligjit

Shkup, 24 mars – Nuk ka luftë selektive kundër korrupsionit, të gjithë jemi të barabartë para ligjit. Nuk mbrojmë askënd, as nga koalicioni, askënd, absolutisht për këtë që kështu mbrojmë shtetin, shkroi sot në profilin e tij në Fejsbuk ministri për Punë të Brendshme Oliver Spasovki.

 

“Të gjitha institucionet ta ndryshojmë edhe luftën edhe perceptimin e qytetarëve për korrupsionin, duhet sistematikisht ta ndryshojmë këtë”, shkruan Spasovski.

Si MPB, thekson Spasovski, ka shumë përmirësime, veprime zbuluese për korrupsionin në vitin 2021 është rritur për 50 për qind në krahasim me vitin 2020, për 114 raste me dëm prej 97,3 milion euro.

Related posts

Angellov: Me sukses menaxhuam zjarret në Maqedoninë e Veriut

D V

Refuzohet kërkesa për paraburgim të ri të Janakieskit

D V

Oda Ekonomike e aktualizon problemin me çmimin e rrymës dhe mbijetesën e kompanive

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More