Agjencia Zhurnal.mk.

Spasovski: Gruevski mund të kthehet vetëm në burg

Shkup, 21 tetor – “Nikolla Gruevski do të arrestohet nëse vjen në Maqedoninë e Veriut. Për të nuk është vetëm një rast, ka më shumë raste. Nuk ka zgjidhje ligjore që e amniston për të gjitha vendimet e marra për paraburgim apo burgim, as edhe lëndët që ndiqen mund të vjetërsohen”, tha ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në TV24.

Ai shtoi se që të ketë qetësi në shoqëri, duhet të mbahet përgjegjësi dhe se nuk ka mënyrë tjetër që Gruevski të kthehet në vend përveç që të vuajë burgun.

“Më e mira është që të kthehet Gruevski, kurse nëse kthehet do të kthehet në burg. Nuk ka mënyrë se si mund të kthehet dhe të mos japë llogari”, tha Spasovski.

Related posts

Alarmante/ 46 raste të reja me HIV/AIDS në vend këtë vit, 10 më shumë se vitin e kaluar

Xh M

Vazhdojnë kërkimet për 14-vjeçaren e zhdukur nga Shkupi

Xh M

Mërgimtarët në Zvicër hapin dyert për liderët e Lidhjes Europiane për Ndryshim

Xh M