Agjencia Zhurnal.mk.

Spasovski: Është realizuar kursim prej 30 për qind energji elektrike për muajin tetor

Shkup, 25 nëntor – Kursejmë së bashku sot, që të kemi nesër, është realizuar kursim prej 30 për qind të energjisë elektrike për muajin tetor të këtij viti, informoi ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

Ministri në profilin e tij zyrtar në Fejsbuk kumtoi se janë investuar 500 milionë denarë për efikasitet energjetik në objektet, 18,6 milionë denarë për ndryshim të mënyrës së vjetër të ngrohjes me të re dhe 3,5 milionë denarë në panele diellore.

Njëherit, ministri Spasovski përkujtoi se janë rikonstruuar 78 objekte.

Related posts

Ramadani ankohet në orarin e shpeshtë të Gjilanit

Redaksia

Bytyqi: Borxhi i institucioneve për rrymë do të paguhet pas konvertimit nga Buxheti

Z.H

Qeveria e solli Strategjinë kombëtare për menaxhim të integruar kufitar

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More