Agjencia Zhurnal.mk.

Spanja publikon listën për Kupën e Botës, ‘La Roja’ me shumë talentë të rinj në ‘Katar 2022’

Kombëtarja spanjolle ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për Kampionatin Botëror.

Në një konferencë për shtyp, Luis Enrique ka njoftuar se me cilët lojtarë do të udhëtojë drejt Katar, për Kupën e Botës.

 

Me kombëtaren spanjolle do jenë gjithsej 26 lojtarë.

Mungon portieri i Man United, David de Gea, gjithashtu nuk është ftuar edhe qendërmbrojtësi legjendar, Sergio Ramos.

Spanja do luajë në Katar me shumë talentë të rinj.

Në mesin e tyre do jenë: Nico Williams, Ansu Fati, Pau Torres, Pedri, Gavi, Yeremy Pino.

Pjesë e tyre do jenë edhe veteranët: Dani Carvajal, Jordi Alba, Cesar Azpilicueta, Aymeric Laporte, Sergio Busquets, Koke.

Më poshtë lajmi.net jua përcjell listën e plotë.

Related posts

Morata dhe Dybala kryejnë vizitat mjekësore, pritet t’i mungojnë gjatë Juventusit

D V

Piero Ausilio gëzon tifozët e Interit: Asnjë futbollistë nuk largohet në janar

D V

Rangnick pyetet nga tifozi i United për transferimin e Haaland, Kounde e Rice – më pas shpërthejnë të qeshurat

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More