Agjencia Zhurnal.mk.

Spanja e frikshme, shkaktoi “tërmet” 7 ballë

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije.

 

Sa i përket ndeshjes pjesa e parë u m byll me sifrat 3-0 me golat Olmo21′, Asensio 21′, Torres 31′.

Edhe e dyta nisi njësoj si e para me një Spanjë që dominoi lojën.

Torres 54′, Gavi 74′ , Soler 90′, Morata 90+2 realizuan duke vulosur kështu sfidën dhe trembur Gjermaninë me të cilën do të  përballet të dielën.

Related posts

Kina do të dërgojë trupa në Rusi për stërvitje të përbashkëta ushtarake

Lea Muslija

Ushtari i kapur rus pranon se e kuptoi që gjithçka ishte e gabuar kur mësoi se Usyk dhe Lomachenko u angazhuan në mbrojtjen e Ukrainës

D V

Tërmet me 6,4 ballë e goditi bregun e Amerikës Qendrore

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More