Agjencia Zhurnal.mk.

Sot zhvillohet ndeshja e veteranëve, Flamurtari – Prishtina për 30-vjetorin e mëvetësimit

Sot në orën 17:00 në stadiumin e Flamurtarit do të zhvillohet ndeshja revyale për nder të 30-vjetorit të themelimit të Federatës së Futbollit të Kosovës dhe fillimit të kampionatit të parë të pavarur të futbollit kosovar.

Ishte pikërisht 13 shtatori i vitit 1991, kur edhe pse në kushte tejet të vështira dhe nën okupimin e egër nga Serbia, drejtuesit e klubeve, futbollistët dhe punëtorët sportivë të asaj kohe me guxim dhe vendosmëri arritën të fillojnë garat në Kampionatin e parë të futbollit në Republikën e Kosovës.

Ndeshja hapëse ishte ajo ndërmjet Flamurtarit dhe Prishtinës.

Kësisoj, për çdo vit nën organizimin e FFK-së në shenjë përkujtimi për këtë datë të rëndësishme organizohet ndeshja ndërmjet veteranëve të Flamurtarit dhe veteranëve të Prishtinës, ku zakonisht paraqiten lojtarët që ishin pjesë e kësaj date historike, si dhe zyrtarët e asaj ndeshje.

Related posts

Malisheva – Drita, publikohen formacionet zyrtare

Redaksia

Komuna e Tetovës nga Janari ka përpunuar 3.500 lëndë për legalizim

Xh M

Gjykimi për “softuerët” vazhdon më 14 dhjetor 

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More