Agjencia Zhurnal.mk.

Sot zhvillohet ndeshja e fundit e xhiros së 14-të në Superligë, pritet luftë e madhe në fushë

Llapi e pret Ballkanit në ndeshjen kryesore të javës, e cila zhvillohet në Stadiumin e Merdares, me fillim nga ora 13:00, shkruan Gazeta Olle.

Skuadra e Batatinës kërkon vazhimin e ecurisë pozitive në ndeshjet e fundit, ndërsa ajo e Isufit udhëton për tri pikë për të vazhduar të jetë lider në Superligë.

Kjo ndeshje interesante do të gjykohet nga Mervan Bejtullahu me asistentët Lumturije Muhadri dhe Besnik Morina, kurse gjyqtari i katërt do të jetë Erdall Zasella. Në VAR do të jetë Dardan Çaka dhe asistenti i tij Granit Hyseni.

Llapi gjendet në pozitën e gjashtë në tabelë me 18 pikë, teksa Ballkani në të tretin me 24 sosh. /Gazeta Olle/

Related posts

Derbi i madh lokal që bartet edhe te akademia, Drita fiton ndaj Gjilanit në të tri grupmoshat

Redaksia

Kovaçevski – Papa Françesku: Toleranca dhe dinjiteti janë vlera mbi të cilat thellohet bashkëpunimi me Vatikanin

Z.H

Ditë zie sot në tri shtete: Në Maqedoninë e Veriut, Bullgari dhe Kosovë

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More