Agjencia Zhurnal.mk.

Sot zgjedhet kryetari i SHGM, në garë janë tre kandidatë

Shkup, 3 Dhjetor – Shoqata e Gazetarëve të Maqedonisë sot do të zgjedhë kryetarin e ri përmes Kuvendit Zgjedhor të këtij institucioni.

Përmes Kuvendit Zgjedhor sot do të zgjedhet edhe anëtarësia e Bordi Drejtues, Bordi Mbikëqyrës dhe Këshilli i Nderit.

Kuvendi fillon në ora 11:00 në hapësirat e hotelit “Aleksandar Palace” në Shkup. Pas votimit do të publikohen rezultatet dhe do të vijojë fjalimi i kryetarit të zgjedhur.

Përveç kryetarit aktual, Mlladen Çadikovskit, kandidaturë kanë dorëzuar edhe gazetarët Filjana Koka, gazetare e Radio Televizionit të Maqedonisë dhe nënkryetare aktuale e SHGM-së, por edhe Marjan Nikollovski, redaktor në televizionin “Sitel”.

Related posts

Vazhdojnë kërkimet për shtetasin e tretë

Xh M

Kovaçevski: Mbështetja energjetike nga Turqia është e rëndësishme për ne

Z.H

Hoxha zgjidhet shef i Shtabit zgjedhor të Lëvizjes BESA

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More