Agjencia Zhurnal.mk.

Sot starton java e 17-të me dy super ndeshje

Sot rikthehet në aksion elita e futbollit kosovar, ku në program është xhiro e 17-të.

Drenica përballet me Ballkanin sot me fillim nga ora 13:00.

Ballkani është lider në Superligë pas 16 xhirove me 30 pikë, kurse Drenica ka 20 pikë në pozitën e gjashtë.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, personat duke marrë pjesë në sporte, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

Drenicasit nuk po kalojnë aspak formë të mirë, dhe sot synojnë të këndellen përballë një kundërshtari aspak të lehtë.

Në anën tjetër, Gjilani e pret në shtëpi Malishevën sfidë kjo që nis në ora 13:00.

Gjilanasit synojnë të rikthehen në krye të tabelës pasi kanë 29 pikë në pozitën e dytë, ndërsa Malisheva është e shtata me 18 pikë.

Ndërkohë nesër luhet tri ndeshjet tjera të kësaj xhiroje Dukagjini-Llapi, Ulpiana-Feronikeli, Prishtina-Drita.

Related posts

Ardian Limani: Nuk i frikohemi Decicit, pervoja është në anën tonë

Redaksia

Ali Ahmeti: Bashkë në NATO, bashkë edhe në BE

Xh M

Murtezani: SHA MEPSO në vitin 2023 do të investojë 16 milionë euro mjete vetanake në rrjetin transmetues

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More