Agjencia Zhurnal.mk.

Sot shënohet Dita e luftës revolucionare-maqedonase

Shkup, 23 tetor – Sot, 23 tetor në Maqedoninë e Veriut do të shënohet Dita e luftës revolucionare-maqedonase.

 

Me këtë rast Qeveria e Maqedonisë së Veriut organizon vendosjen e luleve në përmendoren e Goce Dellçevit në Parkun e Qytetit në Shkup.

Në ngjarjen, me fillim prej orës 10:00 do të jetë i pranishëm delegacioni qeveritar i përbërë nga Rober Allagjozovski, koordinatorit nacional për interkulturalizëm, një shoqëri, zhvillim të kulturës dhe bashkëpunimi ndër-resorësh dhe drejtori i Qendrës për Menaxhim me Kriza, Stojançe Angellov.

Related posts

Konferencë “Përballja me narrativa jolberale-euroskeptime nga poshtë”

D V

Greqia ndryshon masat, ndalon hyrjen e shtetasve nga vendet e treta

Redaksia

Tragjedia në Tetovë, homazh për 14 viktimat

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More