Agjencia Zhurnal.mk.

Sot protestojnë veteranët e luftë së UÇK-së

Veteranët e luftës së UÇK-së do të mblidhen sot në orën 10:00 para Kuvendit të Kosovës në shenjë proteste të mos përfshirjes së tyre në ngritjen e pagës minimale.

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL UÇK-së, Faton Klinaku ka thënë se veteranët ndihen të diskriminuar për shkak të anashkalimit të tyre.

“Edhe veterani i luftës së UÇK-së ka familje, dhe nuk mund të jetojë me 170€. Lufta e tij ua ka mundësuar që të uleni në kolltuçe. Prandaj, të hënën me datë 6 qershor 2022 prej orës 10:00, para Kuvendit të Kosovës, protesto kundër shkeljes së të drejtave të tij”, shkruan Klinaku në rrjetet sociale.

Related posts

Kosova ja uron Ditën e Pavarësisë Maqedonisë së Veriut

Z.H

Trusti pa Bord funksional, “rrezikohen” pensionet e kosovarëve të investuara jashtë

D V

Abdixhiku uron 28 nëntorin: Sot kujtojmë përpjekjet e shqiptarëve ndër shekuj për shtet e liri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More