Agjencia Zhurnal.mk.

Sot protesta në Shkup, bllokohen disa rrugë

Shkup, 8 shtator – Për shkak të dy protestave të paralajmëruara në Shkup, sot me fillim nga ora 10:30 disa rrugë do të jenë të mbyllura pjesërisht për komunikacion. Kufizime do të ketë në Bulevardin. “Goce Delçev” në lëvizje nga rr. “Bellasica” në drejtim të bulevardit “Ilinden”, pastaj në drejtim nga bulevardi “Goce Delçev” drejt bulevardit “Kliment Ohridski”.

 

Duke filluar nga ora 13:30 nga “Sheshi Skenderbe” deri tek zyra e BE -së, do të jenë pjesërisht të mbyllura bulevardet “Goce Delçev”, “Ilinden” dhe “Kliment Ohridski”.

Policia u bën apel të gjithë qytetarëve pjesëmarrës në trafik që t’i binden urdhrave të dhënë nga punonjësit e policisë me uniformë si dhe të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor.

Related posts

Shekerinska: Vetoja bullgare ‘arriti’ ta dobësojë rolin dhe ndikimin e BE-së në të gjithë rajonin

D V

Rreth 50 shtetas të Maqedonisë pritet të riatdhesohen në vendlindje nga Shteti islamik

D V

“Qyteti i gjelbër human” kundër ndërtesave shumëkatëshe përballë “Holidej In”, banorët kërkojnë që ajo të ndërtohet

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More