Agjencia Zhurnal.mk.

Sot pritet deponimi i dorëheqjes së Milevskit, pozita e ministrit do t’i ngelet përsëri PLD-së

Shkup, 20 shtator – Ministri i Vetadministrimit Lokal nga radhët e Partisë Liberal-Demokratike, Goran Milevski sot pritet ta deponojë dorëheqjen e tij në Qeveri.

 

Milevski tha se po tërhiqet për shkaqe personale, ndërsa deri nga fundi i javës pritet që partia e tij të propozojë kandidat të ri për ministër.

Ministri i ri, sipas Milevskit, nuk do të jetë nga radhët e deputetëve.

“Përjashtohet mundësia që ai të jetë dikush nga deputetët”, deklaroi Milevski për MIA-n.

Një pjesë e mediumeve publikuan se Milevski do të tërhiqet edhe nga funksioni i liderit në PLD, ndërsa një nga kandidatët, të cilët do ta zëvendësonin është nënkryetarja aktuale, Monika Zajkova, e cila deklaroi se nëse e merr përkrahjen e nevojshme nga trupat partiakë, do të ishte nder për të ta kryejë funksionin kryetare e PLD-së.

Milevski është anëtar i PLD-së nga viti 1995. Nga viti 2015 e kryen funksionin kryetar i partisë. Për ministër të Vetadministrimit Lokal është zgjedhur më 27 qershor të vitit 2019.

Related posts

ASH: Qeveria nuk e pranoi deri në fund propozimin tonë për akcizat dhe TVSH-në

Z.H

Kovaçevski nuk pranon takim me opozitën nëse bisedohet vetëm për zgjedhje të parakohshme

Z.H

Komuna e Tetovës paralajmëron ndërtim të një qendre rajonale pranimi për qentë endacakë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More