Agjencia Zhurnal.mk.

Sot në Shqipëri hyjnë në fuqi masat e reja, zgjatet orari i lëvizjes

Nga dita e sotme, ora policore shtyhet me 60 minuta. Ky vendim i Komitetit Teknik të Ekspertëve i datës 27 maj do të lejojë lëvizjen e qytetarëve deri në orën 24 të mbrëmjes, si dhe funksionimin e bareve dhe restoranteve.

 

Gjithashtu, referuar këtij vendimi, lejohen teatrot dhe pjesëmarrja në aktivitete sportive, por në 30% të kapaciteteve të tyre.

Ky vendim hyn në fuqi në një kohë kur kemi raste sporadike të të infektuarve dhe vetëm një pacient të shtruar në spitalin Infektiv.

Related posts

Rama publikon pamje nga klasat dhe ambientet shkollore të reja: Meritojnë notën 10 për kushtet, gati për të pritur nxënësit

Redaksia

Takimi i jashtëzakonshëm i NATO-s, Shqipëria bën thirrje për të bërë më shumë për çështjen e Ukrainës

D V

Tentoi të vriste me armë zjarri një person, arrestohet 28-vjeçari në Tiranë

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More