Agjencia Zhurnal.mk.

Sot moti me diell me temperatura deri 19 gradë

Shkup, 28 tetor – Moti sot në mëngjes do të jetë i ftohtë, gjatë ditës kryesisht me diell. Do të fryjë erë e dobët nga drejtimi verilindor. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej -4 deri 2, ndërsa maksimalja do të arrijë prej 14 deri 19 gradë.

 

Në Shkup, moti do të jetë me diell. Temperatura e mëngjesit do të zbresë deri 0, ndërsa e ditës do të arrijë 16 gradë.

Në ditët në vijim vazhdon periudha e motit kryesisht me diell me mëngjese të ftohta. Nëpër disa fushëgropa, në orët e mëngjesit do të ketë kushte për mjegull dhe vranësira të ulëta, posaçërisht në pjesët jugperëndimore dhe juglindore

Related posts

Arsovska u takua me kandidatët për kryetarë të Shkupit

Redaksia

Befason Elmi Aziri: ASH-AAA është e gatshme të përkrahë Bilall Kasamin në Tetovë

D V

Sot afati i fundit nga opozita për kryeministrin Zaev të jep dorëheqje, nëse jo, do të votohet mosbesim

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More