Agjencia Zhurnal.mk.

Sot mblidhet Kuvendi, pritet të miratohet akti normativ për kompensimin e çmimeve të materialeve të ndërtimit

Ligjvënësit do të mblidhen këtë të enjte në Kuvendin e Shqipërisë në orën 10:00. Gjatë seancës së sotme plenare pritet të miratohet akti normativ për kompensimin e çmimeve të materialeve të ndërtimit.

Nëpërmjet këtij akti qeveria kompenson ndërtuesit e kontratave publike nga 5-30% për çmimin e rritur të hekurit, çimentos, bitumit, tubave plastike, aluminit, bakrit dhe zinkut.

Megjithatë, kompensimi i çmimeve është kundërshtuar nga opozita. Në përfundim të seancës do të mund të bëhen diskutime për çështje që janë jashtë rendit të ditës.

Ditën e sotme kryeministri Edi Rama nuk pritet të jetë prezent në diskutime pasi ndodhet në Madrid në Samitin e NATO-s.

Related posts

13 vjetori i Shqipërisë në NATO, Peleshi: Kontributi ynë do të shtohet çdo ditë e më tepër

D V

Xhaçka e shokuar me deklaratat e ministrit britanik për migrantët shqiptarë

Xh M

Aktakuzë ndaj personit që sulmoi fizikisht bashkëshorten e tij shtatzënë

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More