Agjencia Zhurnal.mk.

Sot mbidhet Komisioni kuvendor për mbrojtje dhe siguri

Shkup, 14 shtator – Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë së Veriut sot mbledhje do të mbajë Komisioni për mbrojtje dhe siguri dhe Komisioni ligjvënës-juridik.

 

Në rend dite të Komisionit për mbrojtje dhe siguri janë dy propozim-vendime dhe atë për dërgimin e pjesëtarëve të Armatës për pjesëmarrje në operacionet ndërkombëtare të Bashkimit Evropian “EUTM RCA” në Republikën Qendrore Afrikane dhe në Organizatën e Kombeve të Bashkuara “UNIFIL”, Republika e Libanit.

Related posts

Një javë paraburgim për Allabakovskin, mund të dënohet deri në pesë vite burg

Z.H

Arbër Ademi: Nuk duhet të ketë vend për lajme të rreme, gjuha maqedonase nuk rrezikohet në negociata

Z.H

Miteva: Këshilli për avancimin e arsimit me funksionarë partiak, asnjë ekspertë arsimor

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More