Agjencia Zhurnal.mk.

Sot hyn në fuqi “e diela ditë jo pune” – Inspektorati fton punëtorët të paraqesin shkeljet!

Shkup, 2 janar – Sot është e diela e parë si ditë jo pune me ligj. Inspektorati i Tregut u ka bërë thirrje punëtorëve të paraqesin rastet nëse detyrohen të punojnë gjatë ditëve të diela, informon Zhurnal.

 

Me hyrje nëfuqi të ndryshimeve ligjore, Inspektorati do të dalë në teren për të kontrolluar nëse ligji nuk respektohet.

Ata që do të punojnë të dielën, dhe atë vetëm nëpër veprimtari ku procesi tekniko-teknologjik nuk mund të ndërpritet, do të duhet të marin mëditje prej 50% më të larta dhe duhet të kenë një ditë të lirë brenda javës së ardhshme.

Related posts

Takim Kovaçevski – Hulman Marti: Mbështetje nga Zvicra për progres të Maqedonisë së Veriut dhe integrimeve evropiane

D V

Pyetem si është e mundur që Artan Grubi gjatë fushatës zgjedhore për një orë të mbërrin, Shkup – Qafë-Thanë?

Redaksia

Ziadin Sela skeptik për zbatimin e shqipes në uniformat policore: Ka një të vërtetë të madhe!

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More