Agjencia Zhurnal.mk.

Sot është miratuar Projektligji për Provimin e Jurisprudencës

Me 58 vota për, asnjë kundër, dhe pesë abstenime është miratuar Projektligji për Provimin e Jurisprudencës.Në Kuvend ishin të pranishëm 61 deputetë, njofton Klankosova.tv.

 

Kurse miratimi i projektligjit ndodhi pas debateve në mes të opozitës dhe pozitës, si dhe pas një pauze, pasiqë në seancë nuk kishte kuorum për hedhjen në votim të këtij projektligji.

Related posts

Varhelyi takohet me Kurtin para takimit të Këshillit për MSA-në

Z H

Lajçak sot për vizitë në Kosovë

D V

Abdixhiku nga Deçani: S’është koha për të bërë politike e gjueti fajtorësh, është koha për ndihmë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More