Agjencia Zhurnal.mk.

Sot dita ndërkombëtare e vullnetarizmit

Dita ndërkombëtare e vullnetarizmit është ditë e caktuar nga Asambleja e Përgjithshme OKB-së në vitin 1985 dhe u dedikohet të gjithë atyre vullnetarëve të shumtë anembanë botës, të cilët sakrifikojnë interesat e tyre personale, në interes të shoqërisë dhe komunitetit.

 

Ndërkohë, në vendin tonë, duke filluar prej orës 11:30, në Galerinë Kombëtare të Kosovës do të organizohet ngjarja për shënimin e ditës ndërkombëtare të vullnetarizmit në Kosovë, me moton “Volunteer Noë For Our Common Future”.

Ngjarja do të organizohet në bashkëpunim mes MKRS-së dhe Zyrës së UNICEF-it në Kosovë.

Në ngjarje do të marrin pjesë: Hajrulla Çeku, Ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Ulrika Richardson, Koordinatore e OKB-së për Zhvillim.

Në kuadër të ngjarjes do të shpallen edhe vullnetarët e vitit.

Related posts

Ardhja e mërgimtarëve, MPB bënë të ditur gjendjen në pikat kufitare

D V

Tre të plagosur në Prishtinë, pamje nga vendi i ngjarjes

R Zh

Haradinaj: Shtetësia shqiptare duhet t’iu takojë të gjithëve

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More