Agjencia Zhurnal.mk.

Sot 37 viktima dhe 870 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Shkup, 31 gusht – Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 5.844 testime për coronavirus, ndërsa 870 raste kanë rezultuar pozitiv.

 

Prej tyre në Shkup-368, Tetovë – 78, Gostivar dhe Kumanova – nga 53, Kërçova – 40, Strumica – 39, Prilep – 29, Ohri – 28, Kavadari – 22, Struga – 20, Manastiri dhe Dibra – nga 15, Resnja – 13, Sveti Nikole – 12 , Veles dhe Radovish – nga 11, Delçevo – 8, Negotino – 7, Koçani, Gjevgjeli, Valandovo dhe Kratovo – nga 5, Kriva Palanaka, Berovo dhe Vinica – nga 4, Shtipi, Probishtipi dhe Makedonska Kamenica – nga 3, Bogdanci, Krusheva dhe Makedonski Brod – nga 2, Demir Hisar – 1.

MSH informon se kanë ndërruar jetë 37 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Ndërsa ISHP ka regjistruar 661 pacientë të shëruar.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 176.494, prej të cilëve 156.307 janë shëruar, ndërsa 5.938 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive është 14.249.

Related posts

Përveç pronës, ngrihet edhe automjeti me të cilin vozitej Rashkovski

D V

Shahpaska – Cigler Kralj: Sllovenia është mbështetëse e eurointegrimi të Maqedonisë së Veriut

Z H

Forumi i biznesit maqedonaso-polak: Imunizim, bashkëpunim dhe investime në zhvillimin e ardhshëm për rimëkëmbjen ekonomike pas KOVID-it

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More