Agjencia Zhurnal.mk.

Soreca reagon pas megaoperacionit: Lufta kundër krimit të organizuar e afron më shumë Shqipërinë me BE-në

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka reaguar në lidhje me megaoperacionin ndërkombëtar të drogës të koduar ‘Shpirti’.

 

Soreca përmes një postimi në rrjetin social Twitter shkruan se lufta ndaj krimit të organizuar dhe pastrimit të parave e afron më shumë Shqipërinë me BE.

Sipas tij operacioni me 38 të arrestuar është një tregues i mirë i punës së bërë mes autoriteteve italiane dhe shqiptare.

“Një operacion tjetër i rëndësishëm kundër krimit të organizuar dhe trafikimit ndërkombëtar të drogës në Shqipëri, Itali, Mal të Zi dhe Spanjë falë bashkëpunimit të madh midis DIA SPAK dhe Policisë së Shtetit me mbështetjen e Eurojust. Rezultatet 38 persona të arrestuar dhe pasuri me vlerë miliona euro të sekuestruara. Lufta kundër krimit të organizuar dhe pastrimit të parave e afron më shumë Shqipërinë me BE”, shkruan ambasadori Soreca.

Related posts

Rama takon gazetaren e BBC: Nder të punosh me Yalda Hakim

D V

Meta uron të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit: Mirësi, mirëkuptim, paqe dhe dashuri në familjet tuaja dhe mes njëri-tjetrit

D V

Sot Kuvendi në seancë plenare, shqyrtohet ngritja e Komisioneve Hetimore

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More