Agjencia Zhurnal.mk.

Sokoli tregon nëse do të ketë favorit në derbin Gjilani – Drita: Do të shohim futboll me shumë kalkulime taktike

Veçantia e këtij derbi lokal kësaj here është se të dy skuadrat kryesojnë tabelën e Superligës, me nga 25 pikë pas 14 xhirove, shkruan Gazeta Olle.

I kontaktuar nga Gazeta Olle, për këtë derbi ka folur trajneri i njohur Bylbyl Sokoli, i cili theksoi se në këtë ndeshje nuk ka favorit.

“Per herë të parë në derbin e Gjilanit takohen dy ekipe që janë në dy pozita të para dhe me pikë të barabarta, në këtë takim nuk ka favorit edhe Drita edhe Gjilani janë formë te mirë”, tha fillimisht ai.

Tutje, profa thotë se synimi i të dy skuadrave do të jetë mos të humbet takimi.

“Synimi i tyre do të jetë mos te humbet takimi. Do të shohim futboll me shumë kalkulime taktike dhe me akcent mos te pranohet goli”, përfundoi Sokoli.

Kujtojmë se ndeshja mes dy skuadrave gjilanase nuk do të ketë edhe kësaj radhe hijeshinë e të pasurit stadiumin e mbushur me “Skifterat” dhe “Intelektualët”, pasi masat anti-covid të Qeverisë përcaktojnë se do të lejohet shfrytëzimi 30 përqind i kapacitetit të stadiumit. /Gazeta Olle/

Related posts

Remenski: Raportet e rreme për bomba janë terrorizëm

Xh M

Pas VMRO-së, tani edhe “E Majta” dorëzon nismën për referendum

Z.H

Koncepti i Europës së bashkuar është shansi më i mirë për zhvillimin e Maqedonisë së Veriut

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More