Agjencia Zhurnal.mk.

Sokol Haliti i LDK-së fiton në Viti

Kandidati i LDK-së Sokol Haliti ka shënuar fitore në garën e balotazhit për kryetar të Vitisë.

 

KQZ-ja ka numëruar 100 për qind të vendvotimeve në komunën e Vitisë, sipas të cilave Sokol Haliti ka marrë 51.48 për qind ose 8.684 vota.

Arsim Ademi nga Lëvizja Vetëvendosje ka marrë 48.52 për qind ose 8.158 vota.

Related posts

Konfirmohet aktakuza për korrupsion ndaj ish-ministrit Hasani, kryetarit të Malishevës Begaj dhe të tjerëve

D V

Albin Kurti mesazh nga Shkodra: Politika të ndjekë vullnetin e qytetarëve për bashkimin

D V

Ambasada amerikane në Prishtinë kërkon progres real në dialogun Kosovë-Serbi

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More