Agjencia Zhurnal.mk.

Snopçe: Në Kuvend ndodhi precedent dhe është cenuar dinjiteti i një deputeti

Shkup, 18 nëntor – Halil Snopçe nga Aleanca për Shqiptarët në emisionin “24 Analiza” në Tv 24 tha se në Kuvend ka ndodhur një precedent dhe është cenuar dinjiteti i një deputeti.

 

“Një deputet u zhduk brenda natës, si në një film hollivudian. Dinjiteti është i paprekshëm dhe te ne dhemb. Sartri thotë se njeriu identifikohet me veprat e tij. Me çfarë veprash mund të mburret Kuvendi ynë? Me zhdukjen e një deputeti që nënshkroi vullnetarisht mocionin e besimit ndaj qeverisë dhe hoqi dorë nga ajo firmë? Kuvendi mund të mburret se nuk është miratuar rendi i ditës për të diskutuar mosbesimin ndaj qeverisë. Nuk ka pasur debat për të drejtën elementare demokratike” ka thënë Snopçe. 

Related posts

ESHR publikoi raportet e revizorit për Kuvendin

Z.H

KSHPK edhe në vitin 2022 me fokus në funksionimin efikas të sistemit

Z.H

Osmani – Millkov: Të mos lejohet provokimet të prishin marrdhëniet e mira ndërfqinjësore

Z.H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More