Agjencia Zhurnal.mk.

Smoothie me gjalpë kikiriku dhe qumësht bajame

Receta është fare e thjeshtë për t’u përgatitur, e pasur me vlera ushqimore dhe e mjaftueshme për një mëngjes të shëndetshëm. Smoothie me gjalp kikiriku, fara kia dhe qumësht bajame.

Përbërësit:
1 Banane e ngrirë e prerë në feta
1 lugë gjelle gjalp kikiriku
160 ml qumësht bajame
150g mjedër të ngrira

Përgatitja:
Hidhini të gjithë përbërësit në mikser dhe përziejini për rreth 30 sekonda, ose deri sa masa të bëhet homogjene. Hidhni sipër përbërësit për dekor dhe shërbejeni. Ju bëftë mirë.

Sipër mund t’i hidhni fara kia, boronica, arrë kokosi të copëtuar, copa çokollate të zezë apo miks frutash të thata dhe fara.

Related posts

Receta për humus me ujë: Lyerje e shijshme për mëngjes

D V

Delikatesë tradicionale me një maskë të re: Bëni sutliash me shtimin e çokollatës së bardhë

D V

Receta origjinale e gjysheve tona për gurabijet: E lirë, e shpejtë dhe e lehtë

D V