Agjencia Zhurnal.mk.

Smoothie me banane dhe kivi

Një pije smoothie është fantastike për të nisur mëngjesin.

 

Merni disa ushqime që ju mbushin energji dhe përziejni në blender, është kaq e thjeshtë.

Përbërësit

1 gotë kos

2 kivi

1 mollë

1 banane

1 portokall

kuba akulli

2 lugë gjelle lajthi

2 lugë gjelle fara liri

Përgatitja

Pastrojini frutat dhe prejini në copa të vogla. Kombinoni kosin, kivin, mollën, bananen, portokallin dhe akullin në një blender. Shtoni më pas 2 lugë gjelle lajthi dhe 2 lugë gjelle fara liri. Përziejeni për 2-3 minuta derisa të merrni një masë homogjene. Hidheni smoothie-n në një gotë dhe dekorojeni me 3 feta banane, 2 lajthi, pak fara liri, dhe 1 fetë kivi.

Më poshtë keni videon e realizuar nga Revista Shije.

Related posts

Fenomeni i Tik Tokut, Khaby Lame falë 5 vaktitë e namazit

Z.H

Si dhe kur u ndërtua Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor

Xh M

Shtëpi në formë të shkronjës A në natyrë: Një zgjidhje inovative për të shijuar natyrën (Plani detaj)

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More