Agjencia Zhurnal.mk.

Sllatinë/ BDI mposhti ASH-në me rezultat 1143 – 527

Tearcë, 1 nëntor – Në komunën e Tearcës, në fshatin Sllatinë, mbrëmë kandidati i BDI-së Nuhi Neziri shënoi rezultat tejet të mirë dhe atë duke mposhtur kundër kandidatin e tij nga Aleanca për Shqiptarët, Nazim Taipin, me rezultat 1143 kundrejt 527.

 

Kështu, Sllatina ngelet bastion absolut i BDI-së dhe do të vazhdojë të udhëhiqet nga kjo parti.

Ndryshe në rezultatin e përgjithshëm në komunën e Tearcës ka fituar kandidati Nuhi Neziri nga BDI me 4687 vota kundrejt Nazim Taipit nga ASH me 3557 vota/./Zhurnal.mk

Sllatina e Ali Ahmetit, bastion absolut! 💚BDI 1143 ASH 527

Posted by Bdi Sllatinë on Sunday, October 31, 2021

Related posts

Hapet ekspozita e parë arkivore e MPJ-së “30 vjet pavarësi – retrospektivë e politikës së jashtme”

D V

Ahmeti – Kyçyk: Datë për negociata sa më shpejtë, gati për kompromis

Z H

Arsovska: Do ta heqim betonin dhe do ta zgjerojmë rrugën në “Çairçanja”

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More