Agjencia Zhurnal.mk.

Skuadra e Llapit, skuadra më e mirë në dy renditje

Llapi është skuadra më e mirë në BKT Superligën e Kosovës si mysafire,dhe sulmin më të mirë.

Nga nëntë përballje llapjanët kanë fituar pesë ndeshje, barazuar dy herë dhe humbur dy të tjera. Duke grumbulluar 19-të pikë sa ka dhe SC Gjilani, por llapjanët kanë gol-diferencën më të mirë.

Llapjanët janë skuadra me më së shumëti gola të shënuar, 28 gola të shënuar e bëjnë Llapin skuadrën me sulmin më efikas në futbollin vendor.

Related posts

Ballkani – Slavia Prague, publikohen formacionet zyrtare

Redaksia

Bërnabiq me kritika për BE: Vazhdimisht zvarisni, Maqedonia e Veriut ndryshoi emrin dhe ende nuk ka filluar bisedimet

Xh M

ASHA zgjedh anëtarë të rinj

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More