Agjencia Zhurnal.mk.

Skuadra e Ligës së Parë përforcohet me futbollistin nga Superliga

KF Onix po vazhdon me përgatitjen maksimale për stinorin pranveror në Ligën e Parë.

Skuadra nga Banja ka arritur marrëveshje me mbrojtësin me përvojë, Lulzim Doshlaku i cili vjen nga Feronikeli, shkruan Gazeta Olle.

Gjithashtu, Onix prezantoi edhe tre lojtarë të rinj, Eldar Kelmendi, Altin Shala dhe Granit Pelaj.


Njoftimi i plotë nga KF Onix: 

Transferimi i radhës nga FC Phoenix-Banjë është mbrojtësi me shumë përvojë në futbollin kosovar Lulzim Doshlaku nga KF Feronikeli.
-Poashtu ekipi ynë ka nënshkruar edhe me 3 lojtar të rinjë: Eldar Kelmendi, Altin Shala dhe Granit Pelaj.


/Gazeta Olle/

Related posts

Së shpejti do të shfuqizohet roamingu mes Ballkanit Perëndimor dhe BE-së

Xh M

EDITORIAL / Gjuha shqipe – Lufta për bajraktarizëm mund t’i lë shqiptarët me “gishta në gojë”!

Redaksia

Së shpejti do të punësohen 50 mjek të ri për shkak të mungesës nëpër Klinika

Xh M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More