Agjencia Zhurnal.mk.

Skena kaotike mes gazetarëve amerikanë dhe atyre rusë në takimin Biden-Putin

Samiti i shumëpërfolur dhe takimi mes presidentit amerikan Joe Biden dhe atij rus Vladimir Putin, ka zgjuar interesim të madh të mediave nga e mbarë bota.

 

Me të hyrë brenda objektit ku është paraparë të mbahet takimi mes dy liderëve, ishin pikërisht gazetarët, kameramanët dhe fotoreporterët që vrapuan për t’i filmuar e fotografuar liderët që shtrënguan duart para fillimit të samitit, transmeton Telegrafi.

Megjithatë në një moment situata u komplikua kur mediat amerikane dhe ato ruse filluan ta shtyjnë njëra-tjetrën, me tendencën që secili prej tyre të merr pamje më të mira.

E sipas korrespondentes së CNN në Shtëpinë e Bardhë, Kaitlan Collins, kjo bëri që sigurimi që kujdesen për sigurinë e Bidenit dhe Putinit të ndërhyjnë për ta qetësuar situatën.

Gjithçka filloi kur disa përfaqësues të mediave nuk arritën të futen brenda, për shkak të numrit të madh të gazetarëve në vilën La Grange dhe kjo çoi në përplasje verbale.

Related posts

Xhihadistët vrasin dhjetëra civilë në Burkina Faso

D V

Njihuni me shkencëtarin që po përpiqet të udhëtojë në kohë – për këtë ka një arsye të fortë

Redaksia

Dështimi ushtarak i Rusisë në Ukrainë, Putini do ta largojë nga detyra ‘njeriun e propagandës’ Valery Gerasimov

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More