Agjencia Zhurnal.mk.

Skema e mbështetjes për fermerët, Rama publikon shifrat e përfituesveshtetjes për fermerët

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar të dhënë për përfitimet që kanë marrë fermerët.

 

Përfitime këto që janë bërë siç thotë Rama falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi për punimet e mekanizuara në bujqësi.

“MIRËMËNGJES dhe me ketë informacion se sa fermerë shqiptar kanë përfituar falë skemës së mbështetjes me naftë pa akcizë, pa taksë karboni dhe pa taksë qarkullimi, për punimet e mekanizuara në bujqësi, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar Rama.

https://www.facebook.com/watch/?v=3776892655750556

Related posts

79-vjetori i Konferencës së Pezës, Veliaj jep mesazhin: “Kjo ditë përkon me votimin e qeverisë së re, si një besëlidhje e re për t’i shërbyer të gjithëve njësoj”

D V

PS thirrje opozitës: Sillni propozimet për presidentin e ri të Shqipërisë

D V

Kuvendi i Shqipërisë voton sot ndryshimet kushtetuese për zgjatjen e afateve të Vettingut

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More