Agjencia Zhurnal.mk.

Skandal në qeveri/ Ish-deputetja: Ministri më ngacmoi në Kuvend

Ish-deputetja e Australisë, Julia Banks, ka bërë një akuzë të fortë duke deklaruar se një ministër aktual në qeverinë Australiane e ka ngacmuar seksualisht gjatë një seance në Kuvend.

 

Sipas BBC, ish-deputetja ka treguar vetëm së fundmi mbi situatën e ndodhur në vitin 2017 kur ajo ishte deputete.

“Ministri erdhi dhe u ul pranë meje, më vuri dorën mbi gju, e vazhdoi ta ngrinte lart ngadalë duke më prekur kofshën në pjesën e brendshme“, tha Banks.

Lidhur me këto pretendime, ka reaguar dhe zyra e Kryeministrit australian, Scott Morrison, duke i cilësuar sjellje të tilla të papranueshme.

Ish-deputetja e ka rrëfyer këtë situatë në një fragment nga kujtimet që ajo ka botuar së fundmi por nuk pranoi të identifikonte ministrin në fjalë.

Related posts

Mohoi gjenocidin në Srebrenicë, Dodik ftohet nga prokuroria boshnjake

D V

Rikthehen tensionet në Lindje të Mesme, Izraeli bombardon Gazën pas balonave të zjarrit

Redaksia

Britania miraton pilulën e parë kundër COVID-19

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More