Agjencia Zhurnal.mk.

S’ka përkthyes adekuat, Nagavci detyrohet të flasë anglisht në Shkup

Shkup, 8 tetor – Ministrja e Arsimit në Kosovë, Arbërie Nagavci sot po qëndron për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut.

 

Pas takimit me ministren e Arsimit dhe Shkencës, Milla Carovska, ministrja kosovare u paraqit në konferencë të përbashkët për media, raporton Alsat.

Mirëpo autoritetet vendase nuk siguruan përkthim adekuat nga gjuha shqipe në atë maqedonase dhe si rrjedhojë, Nagavci u detyrua të jep deklaratë në gjuhën angleze.

Related posts

Ikonomu: Marrëveshja e Prespës nuk është pengesë për bashkëpunim mes Maqedonisë dhe Turqisë

Z H

MSH: Të pavaksinuar janë 69 për qind e rasteve pozitive më Kovid-19 dhe 79 për qind e të vdekurve

D V

Enver Pajaziti fton banorët të shfrytëzojnë të drejtën e votës dhe falenderon qytetarët për përkrahjen

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More